آخرین اخبار و اطلاعات روز

بندر بوموسی فردا افتتاح می‌شود

بندر بوموسی فردا افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگذاری تسنیم، علی‌اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سفر روز پنجشنبه وزیر راه و شهرسازی به بندرعباس، اظهار کرد: در بنادر کیش، قشم، هرمز و لارک برخی امکانات فراهم شده و امکانات مناسبی در جزیره بوموسی نیز برای گردشگری دریایی فراهم شده است.

وی ادامه داد:‌ اخیرا اسکله و ترمینال مسافری در بندر بوموسی ساخته شد تا مسافرانی که در تردد به این جزیره هستند از امکانات بندری مناسب بهره‌مند شوند.

  • وی یادآور شد:‌ قرار است فردا پنجشنبه 26 بهمن ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندر بوموسی، ساختمان مرجع دریایی برای ارائه خدمات مطلوب و افزایش ضریب ایمنی شناور‌ها در منطقه، اسکله پهلو دهی شناور‌ها به منظور سرعت بخشی در تخلیه و بارگیری و افزایش ایمنی بندری و همچنین پایانه و راهگذر مسافری با هدف ایجاد رفاه در تردد مسافران به بهره برداری برسد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بندر بوموسی با 13هزار میلیارد ریال اعتبار احداث شده است، به احداث حوضچه به مساحت 15 هکتار، ایجاد 11 هکتار پسکرانه بندر، احداث ساختمان مرجع دریایی به منظور ارائه خدمات مطلوب و افزایش ضریب ایمنی شناورها، اسکله پهلودهی شناورها و ساخت ترمینال و کریدور مسافری با هدف ایجاد رفاه مسافران و گردشگران اشاره کرد.

صفایی یادآور شد:‌ با توجه به سیاست‌های کلان دولت سیزدهم مبنی بر توسعه دریامحور، ظرفیت‌سازی و ایجاد زیرساخت‌ها در جزایر کشور، سازمان بنادر و دریانوردی، اقدامات قابل توجهی در راستای توسعه اقتصادی، ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و افزایش ظرفیت‌های عملیاتی در این جزیره را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش تسنیم، شهرستان بوموسی متشکل از 6 جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارو کوچک بوده و مرکز آن نیز جزیره 12 کیلومتر مربعی بوموسی است. این حزیره در فاصله 75 کیلومتری جنوب بندرلنگه و 222 کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *